Kontakt: Towarowa 20A, 58-100 Świdnica | Tel: +48 74 8513246

Transformatory Poltrafo dedykowane dla branży OZE

Transformatory dla fotowoltaiki to nowa gałąź produktów firmy Poltrafo. Będąc innowacyjną firmą dostrzegamy zmiany rynku i wychodzimy na przeciw potrzebom naszych klientów.

OZE- odnawialne źródła energii, takie jak energia solarna lub energia wiatru stanowią dziś poważną alternatywę dla tradycyjnego spalania paliw kopalnych. Nie od dziś wiadomo, że ropa, węgiel, gaz czy inne przestarzałe paliwa w sposób negatywny oddziałują na środowisko. Na szczęście dzięki coraz większej świadomości społeczeństwa w tym zakresie, a także dzięki obniżeniu kosztów realizacji infrastruktury niezbędnej do pozyskiwania energii z OZE, jak również wprowadzanym przez Polskę oraz Unię Europejską dopłatom, udział OZE na rynku źródeł energii sukcesywnie rośnie.

Na szczególną uwagę wśród OZE zasługuje energia solarna, gdyż to właśnie Słońce jest pierwotnym źródłem energii dla naszej planety. Człowiek może dysponować energią promieniowania słonecznego w sposób darmowy i nieograniczony.

Najpopularniejsze sposoby wykorzystania energii solarnej to konwersja fototermiczna i konwersja fotowoltaiczna.

W ostatnich latach decydowanie największym zainteresowaniem cieszą się ogniwa fotowoltaiczne. Umożliwiają one bezpośrednią zamianę promieniowania słonecznego na energię elektryczną poprzez wykorzystanie efektu fotowoltaicznego w materiałach półprzewodnikowych. Ogniwa te są zbudowane z krzemu monokrystalicznego, krzemu polikrystalicznego lub polimerów. Technologia konwersji fotowoltaicznej dynamicznie się rozwija i osiąga coraz wyższe sprawności referencyjne, przekraczające już poziom 20%. Masowa produkcja ogniw fotowoltaicznych wymusiła znaczną poprawę ich efektywności kosztowej.

Dziś popularne ogniwa pV stosowane są już nie tylko do zasilania małych odbiorników (np. znaki drogowe, oświetlenie) czy wspomagania zasilania gospodarstw domowych, ale również do wielkoobszarowych instalacji przemysłowych o mocach rzędu kilku MW.

Nasze bazowe produkty w tej branży to transformatory separacyjne i bezpieczeństwa.

Nasza wiedza z zakresu odnawialnych źródeł energii pozwoliła na to, by produkty firmy Poltrafo znalazły zastosowanie w branży OZE. Są to przede wszystkim transformatory separacyjne, które można znaleźć głównie w elektrowniach fotowoltaicznych.
Przewiń na górę