Kontakt: Towarowa 20A, 58-100 Świdnica | Tel: +48 74 8513246

Transformatory Poltrafo dedykowane dla kolejnictwa

Transformatory firmy Poltrafo znajdują szerokie zastosowanie w kolejnictwie. Podążamy za nowymi trendami w tej branży i wpasowujemy się w potrzeby rynku.

W wielu krajach transport kolejowy pozostaje nadal podstawowym rodzajem transportu. Główną zasługą, która ma na to wpływ, jest szczególna przydatność kolejnictwa dla przewozów ładunków masowych na duże odległości. Największą rolę transport kolejowy odgrywa wiec w krajach, których gospodarka jest nadal zdominowana przez przemysł wydobywczy i ciężki. Równocześnie w krajach rozwiniętych pozostaje wciąż ważnym, choć drugoplanowym elementem systemu transportowego, nie tylko w przewozach pasażerów, ale też i towarów.

Jeśli chodzi o Polskę, transport kolejowy jest drugą najważniejszą, zaraz po transporcie samochodowym, gałęzią transportu w Polsce. Mało tego, przewozy kolejowe w naszym kraju, zarówno te towarowe, jak i pasażerskie, odnotowują trend wzrostowy. W ciągu minionych trzech lat liczba pasażerów korzystających choćby tylko z kolei na Dolnym Śląsku podwoiła się. Dlatego też można uznać, że przyszłość transportu w naszym kraju będzie należała do kolejnictwa.

Cała infrastruktura kolejowa otrzymuje energię elektryczną o wysokim napięciu, która dostarczana jest do podstacji sieci trakcyjnej. Tam napięcie redukowane jest do odpowiedniego poziomu i przesyłane do linii sieci trakcyjnej, z których zasilane są lokomotywy i składy.

W pracy systemów elektryfikacji infrastruktury kolejowej wykorzystuje się różnego rodzaju transformatory.

Nasze bazowe produkty w tej branży to transformatory separacyjne, bezpieczeństwa oraz audio (zasilające, radiowęzłowe, głośnikowe).

Firma Poltrafo oferuje szeroką gamę transformatorów do zastosowań zarówno w infrastrukturze kolejowej jak i w samym pociągu- choćby jako elementy urządzeń audio. W przemyśle kolejowym można znaleźć nasze transformatory separacyjne, bezpieczeństwa oraz audio (zasilające, radiowęzłowe, głośnikowe).

Przewiń na górę