Kontakt: Towarowa 20A, 58-100 Świdnica | Tel: +48 74 8513246

Transformatory Poltrafo dedykowane dla branży energetycznej

Szybki rozwój elektrotechniki sprawia, że coraz częściej poszukujemy i sięgamy po alternatywne rozwiązania, których celem jest wdrażanie energetycznie efektywnych rozwiązań dających możliwość zniwelowania konieczności stosowanie szkodliwych dla zdrowia i środowiska paliw kopalnych. Z drugiej zaś strony funkcjonowanie oraz szybki rozwój sektorów przemysłowych jest ściśle uzależniony od stabilnego, pozbawionego zakłóceń, dostarczania bardzo dużej ilości energii.

Jednym z takich właśnie alternatywnych rozwiązań pozwalających na dostarczenie energii o właściwych parametrach jest transformator. Znajduje on szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu związanych z dostępem do energii elektrycznej od sprzętu AGD począwszy, aż po ogromne przemysłowe generatory prądu.

Zadaniem transformatora jest przesyłanie energii elektrycznej o różnych parametrach pomiędzy obwodami przy zachowaniu tej samej częstotliwości, co pozwala na zniwelowanie skoków napięcia w obwodach elektrycznych. W zakres podstawowego obwodu elektrycznego z zastosowaniem urządzeń, jakimi są transformatory do elektrotechniki wchodzą: uzwojenie pierwotne, strumień magnetyczny umiejscowiony w rdzeniu transformatora, jarzmo, kolumna uzwojenie wtórne oraz odbiornik. Zastosowanie transformatorów dla potrzeb przemysłu polega w głównej mierze na podwyższeniu napięcia z poziomu generatora prądu do napięcia niezbędnego do przesłania energii w sieci elektrycznej (na potrzeby instalacji w biurach jest to standardowe napięcie wysokości 230V).

Ponadto transformatory umożliwiają poprawę, dostosowanie oraz zmianę parametrów pod konkretne wymagania urządzeń stosowanych w przemyśle. Ograniczenie wartości prądu zwarciowego, możliwość zasilania urządzeń po odcięciu napięcia w sieci zasilającej jest możliwe dzięki zastosowaniu poszczególnych rodzajów transformatorów.

Nasze bazowe produkty w tej branży to transformatory separacyjne, bezpieczeństwa oraz autotransformatory.

Transformatory są jednak stosowane nie tylko w energetyce zawodowej, lecz wszędzie tam, gdzie zachodzi potrzeba zmiany wartości napięcia lub prądu w obwodach prądu przemiennego. Tu w szczególności mogą Państwo liczyć na nasze długoletnie doświadczenie i profesjonalizm.
Przewiń na górę