Kontakt: Towarowa 20A, 58-100 Świdnica | Tel: +48 74 8513246

Transformatory Poltrafo dedykowane dla branży oświetleniowej

Transformatory Poltrafo w instalacjach oświetleniowych gwarantują bezpieczeństwo i niezawodność urządzeń. Ze względu na swoją znakomitą jakość oraz korzystną cenę, oferowane rozwiązania są wysoko oceniane przez naszych klientów.

Niewielka masa i kompaktowe rozmiary urządzeń oświetleniowych decydują o tym, że instalacje oświetleniowe powstają dziś nawet w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Nie powinno to jednak wpływać na prawidłowość zaprojektowania i wykonanie instalacji oświetleniowej.

Od fachowej instalacji oczekujemy współdziałania czterech czynników:

  • odpowiedniej wartości średniego natężenia światła na określonej powierzchni,
  • równomiernego oświetlenia,
  • prawidłowego rozkładu luminancji,
  • właściwej barwy światła.

Uzyskanie oczekiwanego średniego natężenia światła wymaga zastosowania tzw. regulatorów mocy. Oferowane przez naszą firmę transformatory i autotransformatory toroidalne służą do odczepowej regulacji mocy poprzez zmianę napięcia wyjściowego i prądzie wyjściowym do 63A.

Podstawowym składnikiem niskonapięciowej instalacji oświetleniowej jest transformator. Transformatory toroidalne składają się z dwóch lub więcej nawiniętych uzwojeń na wspólnym rdzeniu o toroidalnym kształcie. Ze względu na ten kształt, transformatory toroidalne zapewniają mniejsze straty w rdzeniu, małą reaktancję rozproszenia oraz niski poziom hałasu. Zaletą transformatorów toroidalnych jest przede wszystkim możliwość optymalizacji wymiarów dla przetwarzania dużych mocy. Godnymi uwagi parametrami są także stabilne działanie oraz bezawaryjna praca.

Nasze bazowe produkty w tej branży to transformatory bezpieczeństwa i autotransformatory.

Oferujemy transformatory toroidalne, które można wykorzystać przede wszystkim w technice oświetleniowej do zasilania żarówek halogenowych o znamionowej wartości zasilania 12V oraz do oświetlenia obniżającego napięcie na bezpieczne 24V.

Firma Poltrafo dostarcza modele transformatorów, które mogą być wyposażone w zabezpieczenie termiczne, prądowe i układ miękkiego startu. Hermetyzacja masą epoksydowo- poliuretanową jest przydatnym rozwiązaniem w celu zwiększenia stopnia IP. Moc typowych transformatorów do instalacji oświetleniowej niskonapięciowej mieści się pomiędzy 50 a 630VA. Do celów montażowych standardowo stosujemy przede wszystkim wypełnienie masą żywiczną, ale istnieje także możliwość zastosowania podkładek mocujących. 

Nasza kadra inżynierska z pewnością dołoży wszelkich starań, aby parametry transformatorów odpowiadały Państwa oczekiwaniom.

Przewiń na górę