Kontakt: Towarowa 20A, 58-100 Świdnica | Tel: +48 74 8513246

Transformatory Poltrafo dedykowane dla branży audio

Transformatory audio stanowią główną gałąź produktów firmy Poltrafo. Nasi klienci doceniają nasze duże doświadczenie i wysoką jakość oferowanych przez nas produktów.

Muzyka to wspaniała gałąź sztuki, która jest w stanie zapewnić niezapomniane emocje. Aby jednak tak się stało, wykorzystywany sprzęt audio musi być wysokiej jakości. Każdy, nawet najmniejszy element ma swoją rolę, a użycie odpowiedniego transformatora z pewnością nie pozostanie zignorowane przez wytrawnych słuchaczy.

Toroidalne transformatory audio wykonywane są z najwyższą starannością z wyselekcjonowanych komponentów o wysokiej jakości. Ich bezkarkasowa budowa otwiera możliwość niemal nieograniczonego dopasowania gabarytów transformatora do urządzenia audio, oferując dodatkowo miniaturyzację i mniejszą masę. Optymalizacja parametrów elektrycznych w połączeniu z wysoką dokładnością wykonania uzwojeń z drutu miedzianego wpływa na minimalne rozproszenie magnetyczne, niską temperaturę pracy transformatora oraz wysoką sprawność. Stosowanie toroidalnych taśm elektrotechnicznych o zorientowanym ziarnie wysokiej indukcyjności do produkcji rdzeni ma wiele zalet. Dzięki ich użyciu nasze produkty charakteryzuje minimalna wartość prądu biegu jałowego oraz niskie straty mocy. Impregnacja rdzenia obniża zjawisko magnetostrykcji, redukując niepożądane odgłosy.

Transformatory posiadają specjalnie zaprojektowane ekranowanie elektrostatyczne pomiędzy uzwojeniem pierwotnym a wtórnym. Po podłączeniu do punktu neutralnego zabezpiecza transformator i urządzenia przed szkodliwym wpływem zakłóceń sieciowych i przebiciami. Zastosowanie zewnętrznego ekranu magnetycznego wykonanego z  taśmy stalowej ogranicza wpływ pola elektromagnetycznego na otoczenie transformatora.

Dodatkowym atutem transformatorów Poltrafo jest ich przygotowanie do montażu poprzez wypełnienie środka żywicą i wykonanie przelotowego otworu montażowego, nawet o skomplikowanym kształcie. Stosowana mieszanka żywic poliuretanowych i epoksydowych stanowi także dobry przewodnik ciepła. Nasze transformatory mogą być także hermetyzowane całościowo w obudowach

Nasze bazowe produkty w tej branży to transformatory separacyjne, bezpieczeństwa i audio (zasilające, radiowęzłowe i głośnikowe).

Opracowujemy transformatory zarówno dla profesjonalnych firm, jak i domowych sektorów audio kierując się nieustannie zasadą niezawodności rozwiązań o niskim poziomie hałasu. Ciche konstrukcje to nasz znak rozpoznawczy. Nasi klienci w tym zakresie mają wysokie wymagania, a my je po prostu spełniamy.
Przewiń na górę