Kontakt: Towarowa 20A, 58-100 Świdnica | Tel: +48 74 8513246

Wspieramy młode talenty

Miło nam poinformować, że nowy bolid PWR Racing Team jest już gotowy na zawody Formula Student!

To już 4. rok, od kiedy firma Poltrafo wspiera PWR Racing Team. Jesteśmy dumni, że i my mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tego prestiżowego projektu!

6 czerwca w auli Politechniki Wrocławskiej odbyła się uroczysta premiera dziesiątej konstrukcji wrocławskiego zespołu- bolidu RTX.

Struktura nośna nowego bolidu jest, jak w poprzednich modelach, konstrukcją hybrydową. Z przodu pojazdu znajduje się monocoque z włókna węglowego z przekładką w postaci aluminiowego plastra miodu, z tyłu zaś- stalowa rama. W RTX studenci zastosowali dwuwahaczowe zawieszenie typu push-rod z trzema amortyzatorami w układzie T-bar na przedniej osi oraz z dwoma amortyzatorami w układzie U-bar na tylnej osi. Nowością w bolidzie RTX są niskoprofilowe opony Hoosier, które zostały zamocowane na felgach z włókna węglowego. Sercem bolidu jest silnik Honda CBR 600RR z zaprojektowanym przez studentów układem dolotowym z włókna węglowego oraz kolektorem wydechowym z tytanu. Zespół skupił się też na poprawieniu ergonomii bolidu. Kierowca będzie siedział w trochę innej pozycji, dzięki czemu będzie lepiej „czuł” samochód. Stworzona przez studentów kierownica, wyposażona została w wysokokontrastowy wyświetlacz o przekątnej 4″. Modułowa wiązka elektryczna została wykonana z elementów o specyfikacji lotniczej, aby zapewnić jak najniższą masę oraz niezawodność układu. Biegi będą zmieniane pneumatycznie w czasie krótszym niż 80 milisekund.

Przed zespołem PWR Racing Team pracowity sezon. W ramach serii Formula Student wystartują w zawodach na Węgrzech, we Włoszech, w Niemczech i Czechach.

Przewiń na górę